previous arrow
next arrow
Slider
Ładowanie Wydarzenia

NOWA DATA Niedługo: Батюшка (Batushka)

11 września @ 19:30 - 12 września @ 00:30

Klub u Bazyla, Ready To Rock i Sphieratz prezentują:

панихида Tour 2020

Батюшка (black/doom metal, Polska)
Malevolent Creation (death metal, USA)
KONKHRA (groove death metal, Dania)

14 III 2020, Klub u Bazyla
ul. Norwida 18A, Poznań

Bilety w cenie:
60 PLN – limitowana pula,
70 PLN – przedsprzedaż po wyczerpaniu puli promocyjnej,
80 PLN – w dniu koncertu

Dostępne w sprzedaży od 26.11.2019 w sieci Ticketos.

Po wyprzedanym, powrotnym koncercie w Kijowie, Батюшка wraca do Polski i na zachód Europy. W ramach панихида Tour 2020, zespół Krzysztofa Drabikowskiego odwiedzi m.in. Wrocław, Kraków, Warszawę i Poznań, promując nowy album „Панихида” („Panihida”). Grupie towarzyszyć będzie legenda death metalu z USA – Malevolent Creation.

Батюшка (black/doom metal, Polska)

Sukces albumu „Liourgiya” (2015) zelektryzował świat ekstremalnego metalu. Z anonimowego projektu, Батюшка stał się jednym z najpopularniejszych zespołów metalowych na świecie. Niespotykana wcześniej wizja, w której metalowe brzmienie nasycone zostało prawosławną estetyką i jej symbolami, robiła wrażenie zarówno w odsłonie studyjnej, jak i na koncertach, które zyskały renomę muzycznych ceremonii.

Cztery lata po debiucie, Батюшка wraca z najnowszym albumem. „Панихида” to obrazoburcze ujęcie prawosławnego nabożeństwa żałobnego. Koncerty na przełomie lutego i marca będą kolejną okazją by obcować z wyjątkową atmosferą mrocznej, wschodniej obrzędowości.

„Панихида” (oficjalny streaming): https://youtu.be/XTwdZVaq4vQ

Malevolent Creation (death metal, USA)

Zespół, którego nie trzeba przedstawiać fanom death metalu. To już trzy dekady, jak Malevolent Creation kształtują oblicze tego ekstremalnego gatunku, pozostając jednym z jego najbardziej bezkompromisowych przedstawicieli.

Mimo licznych zmian w składzie, muzyka zespołu Phila Fasciany (gitara) zawsze reprezentowała to co stanowi esencję metalu śmierci: brutalność, intensywność oraz swoistą chwytliwość. Świadczą o tym nie tylko fenomenalny debiut „The Ten Commandments” (1991), lecz również kolejne płyty, takie jak „Stillborn” (1993), „The Fine Art of Murder” (1998) czy „Dead Man’s Path” (2015), będąca ostatnią ze zmarłym Brettem Hoffmannem w roli wokalisty. 2019 rok to kolejny studyjny cios, pt. „The 13th Beast”, który udowadnia, że na tytuł „Mike’a Tysona Death Metalu” Amerykanie w pełni sobie zasłużyli.

„Release the Soul” (video): https://youtu.be/w4PIwx1lZSE
Fb: https://www.facebook.com/malevolentcreation/

Konkhra (groove death metal, Dania)

Nawet jeśli Dania kojarzy się nam z głównie Kingiem Diamondem i Larsem Ulrichem, kraj ten ma swoich reprezentantów w dziedzinie death metalu. Konkhra gra w tym gronie pierwsze skrzypce. W zeszłym roku zespół świętował XXX-lecie powstania. Ta rocznica zbiegła się z premierą albumu “Alpha and the Omega” (Hammerheart Records), który jest potwierdzeniem klasy Duńczyków. Na przestrzeni trzech dekad, przez skład Konkhra przewinęły się takie osobistości jak James Murphy (Death, ex-Testament) czy Chris Kontos (ex-Machine Head). Po koncertach na ojczystej ziemi, przychodzi czas na resztę Starego Kontynentu. Panihida Tour jest do tego świetną okazją.

“Alpha and the Omega” (full stream): https://youtu.be/JGTOZGMQJuM
Fb: https://www.facebook.com/KonkhraOfficial/

Share This Event

2434552
DD
days
HH
hours
MM
min
SS
sec

Szczegóły

Start:
11 września @ 19:30
Koniec:
12 września @ 00:30
Strona internetowa:
https://ticketos.pl/event/2793

Miejsce

Klub u Bazyla
ul. Norwida 18A
Poznan, 60-867 PL
+ Google Map