previous arrow
next arrow
Slider
Ładowanie Wydarzenia

Koncert w 10. rocznicę śmierci RJ Dio (Rainbow, Black Sabbath)

10 września @ 19:00 - 23:30

Bilety: goout.pl
Przedsprzedaż: 30 zł
W dniu koncertu: 40 zł

10 lat mija od śmierci jednego z najwybitniejszych wokalistów wszechczasów. Swoją przygodę z muzyką Ronnie zaczął co prawda od trąbki i basu, ale – na szczęście dla świata – szybko porzucił te instrumenty i zajął się śpiewem. Najpierw celował w prostym rock’n’rollowym repertuarze (Dio and The Prophets), by potem poczuć bluesa (Elf), nagrać legendarne albumy hardrockowe z założycielem Deep Purple, Ritchiem Blackmorem (w Rainbow) i w końcu wylądować za mikrofonem tytanów heavy metalu z Black Sabbath. To Ronnie wyśpiewywał takie ponadczasowe hymny, jak “Stargazer”, “Heaven and Hell”, a także – skomponowane w założonej przez siebie formacji DIO – “Holy Diver”, czy “Rainbow in the Dark”. Stał się inspiracją całych pokoleń muzyków – od tych, co dopiero zaczynają przygodę na scenie po starych wyjadaczy pokroju Metalliki, czy Iron Maiden.

Polscy muzycy, z inspiracji warszawskiego zespołu Scream Maker* , już od 7 lat oddają hołd pamięci Ronniego w ramach trasy “King of Rock And Roll”. W tym roku oprócz największych hitów z jego repertuaru, wykonają także te najcięższe i rzadziej grane przezeń live utwory z płyt takich, jak “Dehumanizer” (Black Sabbath), czy “Strange Highways” oraz “Angry Machines” (DIO). Lista gości tegorocznego memoriału będzie ogłoszona wkrótce na facebookowym profilu.

*Obok Scream Maker do memoriałowej drużyny należą Kasia Bieńkowska i Mirek Skorupski (White Highway) Dawid Pięta (MadRise) oraz Norman Power (Another Pink Floyd)

ENG

The only live show in memory of Ronnie James Dio (singer of Black Sabbath, Rainbow, DIO and Elf) in Poland. Almost 3 hours of music varying from blues-rock to hard rock to heavy metal. Lots of guest performers recruited from among the best singers out there!

Share This Event

2340901
DD
days
HH
hours
MM
min
SS
sec

Miejsce

Klub u Bazyla
ul. Norwida 18A
Poznan, 60-867 PL
+ Google Map